Топ Вести

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

16.09.2017 21:46
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Денеска се одиграни пет средби од првото коло на Лигата на шампионите во сезона 2017/18. Најголемото изненадување се случи во Брест, каде Мешков ја совлада екипата на Киелце, додека најголемиот пресврт се случи во Цеље, каде Веспрем надомести негатива од два гола по првото полувреме и славеше со осум гола разлика.

16.00 ч.:  Кристијанштад – ППД Загреб  (А)  28:28 (14:16)

17.00 ч.:  Мешков Брест – Киелце  (Б)  28:25 (15:11)

17.30 ч.:  Цеље ПЛ – Веспрем  (Б)  31:39 (18:16)

17.30 ч.:  Фленсбург – Алборг  (Б)  30:27 (13:15)

17.30 ч.:  Монпелје – Металург  (Д)  32:22 (19:11)

Вчера:

18.15 ч.:  Мотор Запорожје – Чеховски Медведи  (Д)  36:23 (21:16)

20.15 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Елверум  (Ц)  36:30 (17:15)

Утре:

16.50 ч.:  Скјерн – Динамо Букурешт  (Ц)

17.00 ч.:  Горење Велење – Адемар Леон  (Ц)

17.00 ч.:  Бешикташ – Спортинг  (Д)

17.15 ч.:  Кил – ПСЖ  (Б)

19.00 ч.:  Висла Плок – Вардар  (А)

19.30 ч.:  Нант – Пик Сегед  (А)

17.00 ч.:  Р.Н.Левен – Барселона  (А)

Прочитано 685 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 3 =