Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

02.12.2017 23:49
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize

Денеска се одиграни седум средби од 10. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, последно за екипите од групите “Ц“ и “Д“.

Металург ја загуби средбата во Лисабон, иако долго време беше во позиција што ветуваше гостински бодови. Вардар, пак, го декласираше тимот на Кристијанштад. Мало изненадување приреди екипата на Висла, кој на гости го совлада Пик Сегед. Нант извојува значајна победа против Барселона, ПСЖ со мака го совлада Алборг, Веспрем убедливо го победи Киелце, а Мешков Брест извојува домашна победа против екипата на Цеље ПЛ.

.

16.00 ч.:  Пик Сегед – Висла Плоцк  (А)  24:25 (12:14

17.30 ч.:  Вардар – Кристијанштад  (А)  31:15 (14:8)

17.30 ч.:  ПСЖ – Алборг  (Б)  31:28 (16:14)

18.00 ч.:  Веспрем – Киелце  (Б)  31:26 (15:15)

18.15 ч.:  Мешков Брест – Цеље ПЛ  (Б)  29:24 (15:14)

20.00 ч.:  Спортинг Лисабон – Металург  (Д)  31:27 (12:15)

20.45 ч.:  Нант – Барселона  (А)  29:25 (16:11)

.

Во претходните денови се одиграа следните три средби:

29.11.2017 г., 19.00 ч.:  ППД Загреб – Р.Н.Левен  (А)  30:26 (17:13)

29.11.2017 г., 19.30 ч.:  Фленсбург – Кил  (Б)  30:33 (15:16)

30.11.2017 г., 20.15 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Динамо Букурешт  (Ц)  27:25 (14:14)

.

Утре се играат последните четири средби од 10. коло:

16.00 ч.:  Скјерн – Горење Велење  (Ц)

16.00 ч.:  Мотор Запорожје – Монпелје  (Д)

16.00 ч.:  Бешикташ – Чеховски Медведи  (Д)

17.00 ч.:  Елверум – Адемар Леон  (Ц)

Прочитано 420 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 3