Топ Вести

Комплетни резултати од 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

07.03.2018 22:36
1y0a_lFt

Вчера и денеска е одиграно комплетното 16. коло на СЕХА-лигата. Македонските претставници, Металург и Вардар, ги совлада своите противници, Мешков Брест и Динамо Панчево. Цеље убедливо го совлада Нексе, Загреб, пак, минимално славеше против екипата на Горење, а средбата меѓу Војводина и Татран Прешов е единствена на која бодовите беа поделени.

.

Резултати:

Динамо Панчево – Вардар  23:27 (9:13)

ППД Загреб – Горење Велење  26:25 (15:13)

Металург – Мешков Брест  37:33 (17:17)

Војводина – Татран Прешов  23:23 (12:11)

Нексе – Цеље ПЛ  23:35 (11:16)

.

Табела:

1. Вардар 16 15 1 0 500 : 388 46
2. ППД Загреб 16 11 1 4 459 : 411 34
3. Цеље ПЛ 16 10 2 4 478 : 434 32
4. Meшков Брест 16 10 1 5 476 : 439 31
5. Горење Велење 16 7 3 6 463 : 425 24
6. Taтран Прешов 16 5 4 7 442 : 441 19
7. Meталург 16 6 1 9 440 : 468 19
8. Нексе 16 1 6 9 403 : 462 9
9. Динамо Панчево 16 2 2 12 409 : 499 8
10. Војводина 16 2 1 13 392 : 495 7
Прочитано 190 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 4