Комплетни резултати од 2. коло на Лигата на шампионите. Табели

25.09.2017 14:08
Champions_League-logo_resize

Со вчерашните шест средби, комплетирано е второто коло на Лигата на шампионите.

Резултати:

Група “А“:

Вардар – Нант  27:23 (14:10)

Барселона – Кристијанштад  31:29 (15:12)

ППД Загреб – ПИК Сегед  23:28 (12:17)

Р.Н.Левен – Висла Плоцк 31:27 (13:13)

Табела:

а

Група “Б“:

Веспрем – Фленсбург  28:27 (15:14)

Алборг – Цеље ПЛ  32:30 (15:13)

ПСЖ – Мешков Брест  32:28 (15:14)

Киелце – Кил  32:21 (18:11)

Табела:

б

Група “Ц“:

Елверум – Скјерн  27:31 (11:17)

Динамо Букурешт – Горење Велење  26:27 (10:9)

Адемар Леон – Кадетен Шафхаузен  29:28 (14:13)

Табела:

ц

Група “Д“:

Чеховски Медведи – Монпелје  24:28 (13:14)

Металург – Бешикташ  27:31 (14:14)

Спортинг Лисабон – Мотор Запорожје  23:31 (11:15)

Табела:

д

Прочитано 375 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 4