Топ Вести

Комплетни резултати од 4. коло на СЕХА-лигата. Табела

20.09.2017 21:15
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

Со денешните две средби, комплетирано е четвртото коло во СЕХА-лигата. За жал, ова коло ни го донесе и вториот пораз на Металург, кој денеска е поразен во Нови Сад.

.

Резултати:

Мешков Брест – Динамо Панчево  29:26 (17:14)

ППД Загреб – Цеље ПЛ  25:25 (16:14)

Вардар – Татран Прешов  32:28 (18:11)

Војводина – Металург  21:19 (11:11)

Нексе – Горење Велење  24:24 (12:13)

.

Табела:

1. Вардар 4 4 0 0 127 : 93 12
2. ППД Загреб 4 2 1 1 109 : 98 7
3. Цеље ПЛ 4 2 1 1 100 : 101 7
4. Татран Прешов 4 2 0 2 110 : 109 6
5. Металург 4 2 0 2 96 : 95 6
6. Мешков Брест 4 2 0 2 104 : 105 6
7. Горење Велење 4 1 1 2 99 : 105 4
8. Нексе 4 1 1 2 98 : 108 4
9. Динамо Панчево 4 1 0 3 99 : 112 3
10. Војводина 4 1 0 3 94 : 110 3

 

Прочитано 294 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 10