Комплетни резултати од 4. коло на ВИП Суперлигата. Табела

08.10.2017 13:31
20414147_1908066132786102_6133116538721238495_o

Вчера е одиграно комплетното 4. коло на машката ВИП Суперлига. За жал, и во ова коло екипата на Металург 2 го загуби својот натпревар, овој пат во Битола од тимот на Еурофарм Работник. Во ова коло слободна беше екипата на Прилеп.

.

Резултати:

Еурофарм Работник – Металург 2  32:22 (15:10)

Охрид – Радовиш  31:27 (15:17)

Вардар Јуниор – Тинекс Пролет  20:33 (10:18)

Пелистер – Борец  33:29 (18:11)

.

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Пелистер 4 3 0 1 9
2 Еурофарм Работник 3 2 1 0 7
3 Охрид 2013 3 2 1 0 7
4 Радовиш 4 2 0 2 6
5 Пролет 62 4 1 1 2 4
6 ГРК Борец 3 1 1 1 4
7 Прилеп 2010 3 1 0 2 3
8 Вардар Јуниор 4 1 0 3 3
9 Металург 2 4 1 0 3 3

 

Прочитано 364 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 3 = 5