Топ Вести

Комплетни резултати од 4. коло во Лигата на шампионите. Табели

08.10.2017 19:05
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

Заврши 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург имаше тешко гостување во Харков (Украина), каде успеа да освои еден бод, иако ги имаше сите шанси да се врати со двата.

.

Резултати:

Група “А“:

Кристијанштад – Р.Н. Левен  22:35 (12:18)

Пик Сегед – Вардар  26:26 (14:13)

Барселона – Нант  31:25 (13:16)

ППД Загреб – Висла Плоцк  28:28 (18:16)

Табела:

а

.

Група “Б“:

Киелце – Фленсбург  25:25 (10:10)

Алборг – Мешков Брест  20:23 (11:10)

Парис Сен Жермен – Целје  32:27 (18:14)

Веспрем – Кил  26:24 (12:15)

Табела:

б

.

Група “Ц“:

Кадетен Шафхаузен – Горење Велење  31:28 (14:14)

Скјерн – Адемар Леон  33:25 (18:15)

Елверум – Динамо Букурешт  40:32 (19:15)

Табела:

ц

.

Група “Д“:

Спортинг Лисабон- Чеховски Медведи  31:30 (20:17)

Мотор Запорожје – Металург  28:28 (12:18)

Бешикташ – Монпелје  32:36 (16:20)

Табела:

д

 

Прочитано 634 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 1