Комплетни резултати од 6. коло на Лигата на шампионите. Табели

05.11.2017 22:04
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

Со денешните пет средби, комплетирано е шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

.

Група “А“:

Барселона – ППД Загреб   32:22 (17:8)

Кристијанштад – Вардар   23:26 (10:15)

Пик Сегед – Р.Н.Левен   31:34 (14:19)

Висла Плок – Нант   30:32 (13:16)

Табела:

Screenshot-2017-11-5 European Handball Federation - 2017 18 VELUX EHF Champions League Group Phase

.

Група “Б“:

Фленсбург – Цеље ПЛ   33:28 (16:15)

Веспрем – Алборг   30:24 (16:10)

Мешков Брест – Кил   24:25 (14:12)

ПСЖ – Киелце  33:28 (18:16)

Табела:

Screenshot-2017-11-5 European Handball Federation - 2017 18 VELUX EHF Champions League Group Phase

.

Група “Ц“:

Адемар Леон – Динамо Букурешт   32:29 (18:15)

Горење Велење – Елверум   30:21 (14:12)

Скјерн – Кадетен Шафхаузен   32:22 (13:13)

Табела:

Screenshot-2017-11-5 European Handball Federation - 2017 18 VELUX EHF Champions League Group Phase

.

Група “Д“:

Монпелје – Спортинг Лисабон   33:32 (16:17)

Мотор Запорожје – Бешикташ   28:22 (12:11)

Металург – Чеховски Медведи   26:29 (12:17)

Табела:

Screenshot-2017-11-5 European Handball Federation - 2017 18 VELUX EHF Champions League Group Phase

 

Прочитано 367 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 6