Комплетни резултати од 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

12.11.2017 23:11
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Со денешните пет средби, комплетирано е седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург немаше сили да издржи до крајот со пресилниот Монпелје и го забележа третиот пораз на домашен терен.

.

Резултати:

Група “А“:

Кристијанштад – Висла Плоцк   25:24 (15:10)

Пик Сегед – Нант   30:33 (15:17)

ППД Загреб – Вардар   23:29 (10:15)

Барселона – Р.Н.Левен   26:26 (13:13)

Табела:

а

.

Група “Б“:

Мешков Брест – Фленсбург   28:30 (15:16)

Алборг – Киелце   30:34 (14:18)

Кил – Цеље ПЛ   26:29 (15.14)

ПСЖ – Веспрем   33:28 (19:14)

Табела:

б

.

Група “Ц“:

Елверум – Кадетен Шафхаузен   26:22 (12:9)

Динамо Букурешт – Скјерн   23:36 (8:18)

Адемар Леон – Горење Велење   28:24 (15:13)

Табела:

ц

.

Група “Д“:

Чеховски Медведи – Мотор Запорожје   30:30 (15:17)

Спортинг – Бешикташ   34:27 (17:12)

Металург – Монпелје   21:27 (14:16)

Табела:

д

 

Прочитано 409 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 2