Комплетни резултати од 7. коло на СЕХА-лигата. Табела

15.11.2017 20:39
seha

Со средбата Мешков Брест – Металург, комплетирано е седмото коло на СЕХА-лигата.

.

Резултати:

Цеље ПЛ – Нексе  27:27 (12:12)

Горење Велење – ППД Загреб  23:25 (14:12)

Вардар – Динамо Панчево  42:32 (20:17)

Татран Прешов – Војводина  35:26 (22:11)

Мешков Брест – Металург  35:30 (18:17)

.

Табела:

1. Вардар 7 7 0 0 230 : 176 21
2. Taтран Прешов 7 5 0 2 208 : 182 15
3. Meшков Брест 7 5 0 2 210 : 185 15
4. ППД Загреб 7 4 1 2 189 : 177 13
5. Цеље ПЛ 7 3 2 2 192 : 185 11
6. Горење Велење 7 3 1 3 188 : 174 10
7. Металург 7 2 0 5 176 : 191 6
8. Нексе 7 1 2 4 171 : 197 5
9. Динамо Панчево 7 1 0 6 181 : 227 3
10. Војводина 7 1 0 6 167 : 218 3
Прочитано 216 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 1