Комплетни резултати од 8. коло на машката ВИП Суперлига. Табела

13.11.2017 10:40
VIP-operator_resize_resize_resize_resize

Комплетирано е и 8. коло на машката ВИП Суперлига, во кое Металург 2, по голема борба, во Автокоманда е поразен од екипата на Тинекс Пролет.

.

Резултати:

Металург 2 – Тинекс Пролет  29:33 (11:17)

Еурофарм Работник – Пелистер  17:25 (7:10)

Радовиш – Борец  25:21 (11:7)

Охрид – Прилеп  30:28 (17:13)

Слободен:  Вардар Јуниор

.

Табела:

П

Екипа

Н

П

Р

И

Б

1

Пелистер

7

6

0

1

18

2

Охрид 2013

7

5

1

1

16

3

Пролет 62

8

5

1

2

16

4

Еурофарм Работник

7

4

1

2

13

5

Радовиш

7

3

1

3

10

6

ГРК Борец

7

2

1

4

7

7

Прилеп 2010

7

2

0 5 6

8

Металург 2

7 1 1 5 4

9

Вардар Јуниор

7 1 0 6 3

.

Прочитано 157 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 5 =