Комплетни резултати од денешните натпревари во Лигата на шампионите

10.02.2018 20:07
27112016EHF-640x360_resize_resize

Завршија сите три денешни средби во Лигата на шампионите, сите три во групата “А“.

Пред малку заврши дерби натпреварот меѓу екипите на Барселона и на Вардар, во кој македонскиот шампион го доживеа својот прв пораз во сезоната. Затоа, пак, екипата на Нант освои нови два бода и стигна до втората позиција, со само бод помалку од водечкиот Вардар. Очигледно, директната пресметка меѓу Нант и Вардар, во 13. коло, ќе го решава победникот во групата, кој ќе обезбеди директен пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите. Екипата на Загреб го доживеа осмиот пораз и се закотви на дното на табелата.

.

Резултати:

10.02.2018 г., 16.00 часот:  Висла Плоцк – ППД Загреб  (А)  27:24 (13:10)

10.02.2018 г., 17.30 часот:  Кристијанштад – Нант  (А)  26:31 (12:13)

10.02.2018 г., 18.00 часот:  Барселона – Вардар  (А)  29:28 (15:14)

Претходно:

07.02.2018 г., 19.30 часот:  Кил – Веспрем  (Б)  22:20 (14:9)

07.02.2018 г., 20.00 часот:  Мешков Брест – Алборг  (Б)  23:23 (10:12)

Прочитано 570 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 3