Топ Вести

Комплетни резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

30.09.2017 22:25
20112016EHF-640x360_resize_resize-610x343

Денеска се одиграни шест средби од третото коло на Лигата на шампионите. Во за нас најважната средба, Металург го совлада тимот на Спортинг Лисабон. Денеска се случија и две помали изненадувања. Екипата на Цеље му го нанесе вториот пораз на тимот на Киелце, кој, иако засилен, сезонава игра далеку под очекувањата.  Фленсбург, пак, го совлада фаворизираниот ПСЖ. Во нашата група, Бешикташ оствари втора гостинска победа, овој пат го совлада тимот на Чеховски Медведи. Веспрем беше подобар од Мешков Брест, а Елверум го совлада тимот на Адемар Леон.

.

Резултати:

Чеховски Медведи – Бешикташ (Д)  27:29 (17:13)

Мешков Брест – Веспрем (Б)  26:29 (12:14)

Фленсбург – ПСЖ (Б)  33:29 (13:14)

Металург – Спортинг (Д)  28:27 (17:13)

Целје – Киелце (Б)  31:27 (16:12)

Адемар Леон – Елверум (Ц)  26:30 (10:12)

.

Пред три дена:

Динамо Букурешт – Кадетен Шафхаузен (Ц)  29:28 (14:12)

Нант – Рајн Некар Ловен (А)  26:26 (15:16)

Кил – Алборг (Б)  27:26 (13:12)

.

Утре играат:

17.00:   Пик Сегед – Кристианштад (А)

17.00:   Горење Велење – Скјерн (Ц)

17.00:   Вардар – ППД Загреб (А)

17.00:   Монпелје – Мотор Запорожје (Д)

19.00:   Висла Плоцк – Барселона (А)

Прочитано 539 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 3 =