Комплетни резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

04.11.2017 22:39
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Денеска се одиграни осум средби од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

.

Резултати:

17.30 ч.:  Веспрем – Алборг  (Б)   30:24 (16:10)

17.30 ч.:  Монпелје – Спортинг Лисабон  (Д)   33:32 (16:17)

18.00 ч.:  Барселона – ППД Загреб  (А)   32:22 (17:8)

18.00 ч.:  Кристијанштад – Вардар  (А)   23:26 (10:15)

18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Бешикташ  (Д)   28:22 (12:11)

19.30 ч.:  Мешков Брест – Кил  (Б)   24:25 (14:12)

19.30 ч.:  Адемар Леон – Динамо Букурешт  (Ц)   32:29 (18:15)

19.30 ч.:  Горење Велење – Елверум  (Ц)   30:21 (14:12)

.

На 1. ноември е одиграна средбата:

Фленсбург – Цеље ПЛ  (Б)   33:28 (16:15)

.

Утре се играат преостанатите пет средби:

16.50 ч.:  Скјерн – Кадетен Шафхаузен  (Ц)

17.00 ч.:  Металург – Чеховски Медведи  (Д)

17.15 ч.:  Пик Сегед – Р.Н.Левен  (А)

19.00 ч.:  Висла Плок – Нант  (А)

17.00 ч.:  ПСЖ – Киелце  (Б)

Прочитано 348 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 3 =