Комплетни резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

11.11.2017 21:31
Champions_League-logo_resize

Денеска се одиграни дури седум средби од 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Две од нив се од нашата група “Д“, а во нив Мотор Запорожје се спаси од сигурен пораз во Чехово, со гол на две секунди до крајот, додека Спортинг убедливо го совлада тимот на Бешикташ. Вардар славеше во Загреб, Фленсбург во Брест, а Нант во Сегед. Покрај Спортинг, домашни победи извојуваа и Кристијанштад против Висла Плоцк, како и Адемар Леон против Горење Велење.

.

16.00 ч.:  Кристијанштад – Висла Плоцк  (А)   25:24 (15:10)

16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Мотор Запорожје  (Д)   30:30 (15:17)

17.30 ч.:  Пик Сегед – Нант  (А)   30:33 (15:17)

18.00 ч.:  Спортинг – Бешикташ  (Д)   34:27 (17:12)

19.30 ч.:  Адемар Леон – Горење Велење  (Ц)   28:24 (15:13)

19.30 ч.:  Мешков Брест – Фленсбург  (Б)   28:30 (15:16)

20.00 ч.:  ППД Загреб – Вардар  (А)   23:29 (10:15)

.

Во претходните неколку дена одиграни се и следните средби.

Елверум – Кадетен Шафхаузен  (Ц)   26:22 (12:9)

Динамо Букурешт – Скјерн  (Ц)   23:36 (8:18)

.

Утре се играат и преостанатите пет средби:

16.50 ч.:  Алборг – Киелце  (Б)

17.00 ч.:  Кил – Цеље ПЛ  (Б)

17.00 ч.:  ПСЖ – Веспрем  (Б)

19.00 ч.:  Металург – Монпелје  (Д)

19.00 ч.:  Барселона – Р.Н.Левен  (А)

Прочитано 301 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =