Топ Вести

Комплетни резултати од последното коло во Лигата на шампионите. Конечни табели

04.03.2018 21:13
1maxresdefault_resize

Комплетирано е и последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“.

Екипата на Вардар, која во натпреварот влезе со обезбедено прво место во групата, ремизираше со Висла Плоцк, исто како и ПСЖ против Кил. Загреб киксираше на свој терен против Кристијанштад и остана без пласман во осминафиналето. Барселона и Фленсбург, пак, ги совладаа Пик Сегед и Алборг.

.

Група “А“:

ППД Загреб – Кристијанштад  24:27 (10:10)

Вардар – Висла Плоцк  31:31 (16:16)

Барселона – Пик Сегед  28:27 (16:14)

Р.Н.Левен – Нант  30:30 (13:15)

Табела:

а

.

Група “Б“:

Веспрем – Цеље ПЛ  29:22 (13:11)

Киелце – Мешков Брест  33:28 (20:17)

Алборг – Фленсбург  24:31 (11:15)

ПСЖ – Кил  29:29 (16:11)

Табела:

б

.

Исто така, денеска се одиграни и реванш средбите од плејоф-дуелите на по двете најдобри екипи од групите “Ц“ и “Д“:

Монпелје – Адемар Леон  20:19 (13:8)

Скјерн – Мотор Запорожје  33:26 (20:15)

 

Прочитано 312 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 12