Топ Вести

Комплетни резултати од првото коло на ВИП Суперлигата

17.09.2017 13:58
VIP-operator_resize_resize_resize_resize

Вчера е одиграно комплетното прво коло на машката ВИП Суперлига. Одиграни се четири средби, а слободен беше тимот на Еурофарм Работник, по откажувањето на екипата на Младост, која дефинитивно нема да се натпреварува во најсилната македонска ракометна лига.

Најголемото изненадување се случи во Радовиш, каде домашниот тим успеа да ја надокнади големата негатива од првото полувреме и во вториот дел да го совлада Пелистер, со што му го расипа официјалното деби на тренерот на битолчани Стефче Алушовски.

Комплетни резултати:

Металург 2 – Прилеп  31:28 (17:15)

Охрид – Вардар Јуниор  30:22 (18:9)

Радовиш – Пелистер  25:24 (10:16)

Тинекс – Пролет – Борец  28:28 (18:14)

Прочитано 258 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 12