Комплетни резултати од првото коло во Лигата на шампионите

18.09.2017 08:55
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

Одиграно е комплетното прво коло во Лигата на шампионите и постигнати се следните резултати:

 

Мотор Запорожје – Чеховски Медведи  (Д)  36:23 (21:16)

Кадетен Шафхаузен – Елверум  (Ц)  36:30 (17:15)

Кристијанштад – ППД Загреб  (А)  28:28 (14:16)

Мешков Брест – Киелце  (Б)  28:25 (15:11)

Цеље ПЛ – Веспрем  (Б)  31:39 (18:16)

Фленсбург – Алборг  (Б)  30:27 (13:15)

Монпелје – Металург  (Д)  32:22 (19:11)

Скјерн – Динамо Букурешт  (Ц)  39:28 (19:11)

Горење Велење – Адемар Леон  (Ц)  23:22 (12:10)

Бешикташ – Спортинг  (Д)  26:30 (16:17)

Кил – ПСЖ  (Б)  22:25 (10:12)

Висла Плок – Вардар  (А)  22:26 (9:13)

Нант – Пик Сегед  (А)  30:26 (18:15)

Р.Н.Левен – Барселона  (А)  31:31 (12:18)

Прочитано 453 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =