Комплетни резултати од шестото коло на СЕХА-лигата. Табела

20.10.2017 14:04
seha

Одиграно е комплетното шесто коло на СЕХА-лигата. За жал, Металург воова коло претрпе домашен пораз од екипата на Горење Велење.

.

Резултати:

Вардар – ППД Загреб  30:23 (17:10)

Динамо Панчево – Цеље ПЛ  26:37 (11:20)

Војводина – Мешков Брест  27:36 (9:17)

Металург – Горење Велење  24:29 (14:16)

Нексе – Татран Прешов  23:27 (15:13)

.

Табела:

1. Вардар 5 5 0 0 157 : 116 15
2. Мешков Брест 6 4 0 2 175 : 155 12
3. Taтран Прешов 6 4 0 2 173 : 156 12
4. ППД Загреб 6 3 1 2 164 : 154 10
5. Цеље ПЛ 5 3 1 1 137 : 127 10
6. Горење Велење 5 2 1 2 128 : 129 7
7. Meталург 6 2 0 4 146 : 156 6
8. Нексе 6 1 1 4 144 : 170 4
9. Војводина 5 1 0 4 121 : 146 3
10. Динамо Панчево 6 1 0 5 149 : 185 3
Прочитано 388 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 1