Куп на Македонија

15.05.2016Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Вардар е старо-новиот победник во Купот на Македонија, откако во финалниот натпревар го совлада Металург, со резултат 24:31 (12:16).

Повеќе

14.05.2016Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ОЧЕКУВАНО ОБЕЗБЕДИ НОВО ФИНАЛЕ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди нов настап во финалето на Купот на Македонија. Металург победи со резултат 30-28 (19-16), потешко од очекуваното, н...

Повеќе

06.05.2016Куп на Македонија

МАШКИОТ КУП ВО ОХРИД, ЖЕНСКИОТ КУП ВО АВТОКОМАНДА

Откако неделава беа извлечени полуфиналните двојки од Завршните турнири во Купот на Македонија 2016 во машка и женска конкуренција, денеска Ракометната Федерација на Макед...

Повеќе

04.05.2016РК металург

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција.

Повеќе

23.04.2016Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ОБЕЗБЕДИ ФАЈНАЛФОР ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Металург го совлада Радовиш во финалето на 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија и обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија.

Повеќе

31.03.2016РК металург

КУП НА МА­КЕ­ДО­НИ­ЈА: ТРИ ГРУ­ПИ ВО СКОП­ЈЕ, ЕД­НА ВО ОХРИД

Вар­дар ју­ни­ор, Вар­дар, Охрид и Ме­та­лург се ор­га­ни­за­то­ри на че­твр­тфи­нал­ни­те тур­ни­ри од Ку­пот на Ма­ке­до­ни­ја, по денешната ждреп­ка на гру­пи­те и двој...

Повеќе

17.05.2015Куп на Македонија

ЖЕСТОКИОТ ОТПОР НА МЕТАЛУРГ СЕПАК НЕДОВОЛЕН ЗА ТРОФЕJ

Металург жестоко му се спротивстави на Вардар, но и тој напор не беше доволен за титула во Купот на Македонија. Вардар беше голем фаворит пред почетокот на средбата и таа...

Повеќе

14.05.2015Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ОБЕЗБЕДИ НОВО КУП-ФИНАЛE

Металург ја совлада екипата на Пролет во полуфиналето на Купот на Македонија и обезбеди ново учество во финалето на ова натпреварување. Металург победи со резултат 24:20 (...

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

МЕТАЛУРГ ОЧЕКУВАНО ОБЕЗБЕДИ НОВО ФИНАЛЕ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ