Куп на Македонија

22.05.2017Куп на Македонија

(Видео) Червар: Кому му пречат нашата работа и напредок

Лино Червар незадоволен од судењето на полуфиналната Куп-средба Вардар - Металург.

Повеќе

20.05.2017Куп на Македонија

Одличниот Металург беше на чекор од победа над Вардар

Жесток отпор на Металург.

Повеќе

16.05.2017Куп на Македонија

Познати се термините за Ф4 турнирот во Купот на Македонија

Металург и Вардар ќе играат во вечерниот термин.

Повеќе

11.05.2017Куп на Македонија

Металург и Вардар ќе се соочат уште во полуфиналето на Купот на Македонија

Дербито ќе се случи уште во полуфиналето.

Повеќе

24.04.2017Куп на Македонија

Познати се тројца учесници во фајналфорот на Купот на Македонија

Во изминатите неколку дена се одиграни четврт-финалните турнири во Купот на Македонија.

Повеќе

22.04.2017Куп на Македонија

Металург обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија

Металург е победник на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија.

Повеќе

21.04.2017Куп на Македонија

Металург е финалист на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија

Металург преку Тинекс Пролет во финалето.

Повеќе

12.04.2017Куп на Македонија

Извлечени се четврт-финалните групи и двојки за Купот на Македонија

Се знаат групите и двојките во Купот на Македонија.

Повеќе

15.05.2016Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Вардар е старо-новиот победник во Купот на Македонија, откако во финалниот натпревар го совлада Металург, со резултат 24:31 (12:16).

Повеќе

14.05.2016Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ ОЧЕКУВАНО ОБЕЗБЕДИ НОВО ФИНАЛЕ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди нов настап во финалето на Купот на Македонија. Металург победи со резултат 30-28 (19-16), потешко од очекуваното, н...

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

(Видео) Червар: Кому му пречат нашата работа и напредок

Одличниот Металург беше на чекор од победа над Вардар

Познати се термините за Ф4 турнирот во Купот на Македонија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ