Лига на шампионите

17.03.2017Лига на шампионите

Филип Талески во идеалниот тим на групите “Ц“ и “Д“ во Лигата на шампионите

Уште едно признание за Филип Талески.

Повеќе

17.02.2017Лига на шампионите

Од идната година задолжителна лиценца за водење на тимови и на репрезентации, а само Лино Червар има дожи...

Мастер-коуч станува задолжителен елемент за водење на тимови и на репрезентации

Повеќе

12.02.2017Лига на шампионите

Чеховски Медведи немоќни пред силниот Металург

Металург му се реваншираше на тимот на Чеховски Медведи.

Повеќе

12.02.2017Лига на шампионите

Познати се составите на Металург и на Чеховски Медведи за денешната средба

Тренерите Червар и Максимов ги кажаа своите состави.

Повеќе

10.02.2017Лига на шампионите

Почна продажбата на влезниците за средбата со Чеховски Медведи

Дојдете на последниот натпревар на Металург во тековната сезона на Лигата на шампионите.

Повеќе

09.02.2017Лига на шампионите

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

Прес-конференција на Металург пред средбата со Чеховски Медведи.

Повеќе

22.12.2016Лига на шампионите

Две одбрани на Арсиќ меѓу 30 најдобри одбрани во Лигата на шампионите во 2016 година

Дарко Арсиќ меѓу најдобрите голмани во Лигата на шампионите.

Повеќе

20.12.2016Лига на шампионите

Металург донесе нов ракометар во своите редови

Ново засилување во Металург.

Повеќе

03.12.2016Лига на шампионите

Металург изгоре во желбата за победа

Металург загуби во Чогроњо.

Повеќе

03.12.2016Лига на шампионите

Лино Червар: И против Ла Риоха одбраната ќе биде главното оружје

Металург пред најсериозниот предизвик.

Повеќе
 
123...12             

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија14.05.2017 | 12:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 8 21
2. Металург 8 21
3. Работник 8 12
4. Охрид 8 9
5. Пелистер 8 6
6. Борец 8 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Филип Талески во идеалниот тим на групите “Ц“ и “Д“ во Лигата на шампионите

Од идната година задолжителна лиценца за водење на тимови и на репрезентации, а само Лино Червар има доживотна лиценца “Мастер коуч“

Чеховски Медведи немоќни пред силниот Металург


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ