Лино Червар го објави конечниот хрватски список за ЕП во Хрватска

11.01.2018 15:05
pxl_281017_18524076

Селекторот на Хрватска Лино Червар го објави конечниот список со имињата на 16 ракометари со кои ќе го почне ЕП во Хрватска. Од неговиот последен список отпаднаа шестмина ракометари, кои Червар ги одреди за резерви. Меѓу резервите е и ракометарот на Металург Халил Јагањац.

.

Конечен список на Лино Червар:

Голмани: Мирко Алиловиќ и Иван Стевановиќ.

Леви крила: Мануел Штрлек и Ловро Михиќ.

Десни крила: Златко Хорват и Иван Чупиќ.

Леви бекови: Стипе Мандалиниќ, Јаков Гојун и Марко Мамиќ.

Средни бекови: Домагој Дувњак, Лука Цидриќ и Иван Карачиќ.

Десни бекови: Марко Копљар и Лука Степанчиќ.

Пикери: Игор Вори и Жељко Муса.

Резерви: Иван Пешиќ, Марино Мариќ, Тин Контрец, Халил Јагањац, Денис Бунтиќ и Шиме Ивиќ.

Прочитано 1.269 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 3