Металург е во Цеље

05.12.2017 19:37
MJI_5787_resize

Денеска, околу 14 часот, Металург летна за Љубљана, а потоа со автобус допатува во Цеље.

Средбата Цеље ПЛ – Металург е во рамките на деветтото коло на СЕХА-лигата и ќе се игра утре, со почеток во 19 часот.

До крајот на 2017 година, Металург ќе одигра четири средби, сите во СЕХА-лигата. Три од овие средби се гостински, со Цеље ПЛ (06.12), со Вардар (09.12) и со Нексе (17.12), а една е домашна, со Динамо Панчево (12.12).

.

Табела:

1. Вардар 9 9 0 0 297 : 219 27
2. Мешков Брест 8 6 0 2 234 : 208 18
3. ППД Загреб 9 5 1 3 252 : 230 16
4. Татран Прешов 8 5 0 3 238 : 213 15
5. Цеље ПЛ 8 4 2 2 223 : 211 14
6. Горење Велење 7 3 1 3 188 : 174 10
7. Металург 8 3 0 5 207 : 221 9
8. Нексе 8 1 2 5 192 : 227 5
9. Динамо Панчево 8 1 0 7 210 : 267 3
10. Војводина 9 1 0 8 215 : 286 3
Прочитано 346 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 5