Топ Вести

Металург отпатува за Панчево

05.09.2017 13:30
_DSC0095_resize

Рано наутро ракометарите на Металург отпатуваа за Панчево (Србија), каде утре ги очекува натпреварот од второто коло во СЕХА-лигата со екипата на Динамо.

Металург денеска навечер ќе го има и својот тренинг во спортската сала “Стрелиште“.

Во првото коло Динамо славеше гостинска победа во дуелот со Војводина, додека Металург загуби во мечот со Вардар.

Утрешната средба е закажана со почеток во 20.45 часот.

Прочитано 0 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 11