Топ Вести

Металург замина за Прешов

13.03.2018 16:35
_DSC0235_resize

Металург попладнево замина за Прешов, каде утре ќе ја игра средбата од претпоследното коло во СЕХА-лигата.

Металург во 15.20 часот имаше лет за Будимпешта, каде треба да слета во 16.50 часот, а потоа со автобус ќе продолжи за Прешов (Словачка).

.

                                      Скопје avion_resizeБудимпешта autobus_resizeПрешов

.

Средбата со Татран се игра утре, со почеток во 18.00 часот.

Првата средба меѓу овие две екипи во тековната сезона беше одиграна во Скопје и заврши со минимална победа на Металург, 31:30, иако на 13 минути до крајот на тој натпревар имавме и водство од 11 голови.

Прочитано 192 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 9 = 0