Домашно првенство

25.03.2017Домашно првенство

Металург 2 се враќа со голем бод од гостувањето во Прилеп

Прилеп спаси бод во мечот против Металург 2.

Повеќе

18.03.2017Домашно првенство

Едно добро полувреме недоволно Металург 2 да избегне пораз од Пелистер

Металург 2 одигра одлично во првото полувреме, но попушти во второто.

Повеќе

10.03.2017Домашно првенство

Пораз на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор

Пораз на Металург 2.

Повеќе

03.03.2017Домашно првенство

Металург 2 имаше сили за само едно полувреме против Работник

Добро прво и лошо второ полувреме за ракометарите на Металург 2.

Повеќе

25.01.2017Домашно првенство

Раде Стојановиќ го засили стручниот штаб на Металург 2

Раде Стојановиќ во нова улога во Металург.

Повеќе

10.12.2016Домашно првенство

Борец го совлада Металург 2 во Автокоманда

Пораз на Металург 2.

Повеќе

03.12.2016Домашно првенство

Ослабениот Металург 2 високо е поразен во Охрид

Охрид високо го совлада Металург 2.

Повеќе

26.11.2016Домашно првенство

Металург 2 повторно победува

Металург 2 подобар од Работнички.

Повеќе

24.11.2016Домашно првенство

Металург 2 испушти сигурна победа

Металург 2 испушти победа.

Повеќе

19.11.2016Домашно првенство

Пораз на Металург 2 во Радовиш

Металург 2 поразен во Радовиш.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Металург 2 се враќа со голем бод од гостувањето во Прилеп

Едно добро полувреме недоволно Металург 2 да избегне пораз од Пелистер

Пораз на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ