Домашно првенство

17.06.2017Домашно првенство

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

Суперлигата стартува на 16 септември.

Повеќе

06.06.2017Домашно првенство

Металург и Вардар го ставија другарството пред ривалството

Убав гест на ракометарите на Металург 2 и на Вардар 2.

Повеќе

06.06.2017Домашно првенство

Металург 2 обезбеди опстанок во македонската Суперлига

Металург 2 убедлив против Вардар 2.

Повеќе

05.06.2017Домашно првенство

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига

Металург 2 и Вардар 2 ќе се борат за место во Суперлигата.

Повеќе

01.06.2017Домашно првенство

Металург 2 сезоната ја заврши со пораз од Прилеп

Пораз на Металург 2.

Повеќе

24.05.2017Домашно првенство

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

Неочекувано лесно Металург 2 го надигра тимот на Радовиш.

Повеќе

14.05.2017Домашно првенство

Добриот Металург 2 сепак поразен од Пролет

Уште еден пораз на Металург 2.

Повеќе

29.04.2017Домашно првенство

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Вардар Јуниор

Фотографии од средбата.

Повеќе

29.04.2017Домашно првенство

Вардар Јуниор повторно подобар од Металург 2

Нов пораз на Металург 2.

Повеќе

27.04.2017Домашно првенство

Добриот отпор на Металург 2 недоволен за бодови во Прилеп

Ракометарите на Металург 2 загубија во Прилеп.

Повеќе
 
1235      

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

Металург и Вардар го ставија другарството пред ривалството

Металург 2 обезбеди опстанок во македонската Суперлига


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ