Мини-лига

19.03.2017Мини-лига

Комплетни резултати од 3. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје. Табели

Резултати и табели.

Повеќе

18.03.2017Мини-лига

Денешни резултати од третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Скопје

Денеска се одиграни 14 средби.

Повеќе

13.03.2017Мини-лига

Овој викенд се игра третото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

Во Автокоманда ќе се игра третото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје.

Повеќе

12.03.2017Мини-лига

Во Берово се одигра 3. коло на мини-лигата на Металург, регион Исток

Одигран е третиот турнир во мини-лигата на Металург, регион Исток.

Повеќе

06.03.2017Мини-лига

Во Берово во претстојниот викенд ќе се игра 3-от турнир во мини-лигата на Металург, група Исток

Ни претстои третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Исток.

Повеќе

26.02.2017Мини-лига

Резултати од денеска завршеното 2. коло на мини-лигата на Металург за Скопје. Табели

Завршија сите средби од 2. коло на мини-лигата на Металург за Скопје.

Повеќе

25.02.2017Мини-лига

Резултати од денешните средби од 2. коло на мини-лигата на Металург за Скопје

Во Автокоманда почнаа натпреварите од 2. коло на мини-лигата на Металург во групата Скопје.

Повеќе

20.02.2017Мини-лига

Во Македонска Каменица се одигра вториот турнир од Лигата на Металург, група Исток

Во Македонска Каменица се одигра вториот турнир од Лигата на Металург, група Исток.

Повеќе

20.02.2017Мини-лига

Овој викенд се игра второто коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

Викендов Автокоманда ќе биде епицентар на детскиот ракомет.

Повеќе

15.02.2017Мини-лига

Македонска Каменица е домаќин на вториот турнир во мини-лигата на Металург, група Исток

Овој викенд Македонска Каменица ќе биде епицентар на детскиот ракомет во Македонија.

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Комплетни резултати од 3. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје. Табели

Денешни резултати од третиот турнир во мини-лигата на Металург, група Скопје

Овој викенд се игра третото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ