Мини-лига

25.05.2017Мини-лига

Во Кочани се одигра фајналфор-турнирот за регионот Исток. Резултати

Стана познато кои екипи од Исток обезбедија учество на завршницата во Скопје.

Повеќе

22.05.2017Мини-лига

Овој викенд се игра последното коло во мини-лигата на Металург за Скопје

Во Автокоманда викендов ќе се одиграат последните кола во мини-лигата за Скопје.

Повеќе

22.05.2017Мини-лига

Во Кавадарци се одигра последното коло во мини-лигата на Металург за Исток. Конечни табели

Заврши групната фаза во регионот Исток.

Повеќе

15.05.2017Мини-лига

Во Кавадарци ќе се одигра последното коло во мини-лигата на Металург, регион Исток

Истокот ќе го одигра последното коло во мини-лигата на Металург.

Повеќе

23.04.2017Мини-лига

Сите табели по 4. коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

Моменталните табели во скопската група на мини-лигата на Металург.

Повеќе

23.04.2017Мини-лига

Комплетни резултати од 4. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје

Денеска во Автокоманда е одиграно 4. коло од мини-лигата на Академија Металург, група Скопје.

Повеќе

18.04.2017Мини-лига

Овој викенд се игра четвртото коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

В недела се игра четвртото коло на мини-лигата на Металург, Исток.

Повеќе

10.04.2017Мини-лига

Во Виница се одигра 4. коло на мини-лигата на Металург, регион Исток

Нови возбудувања во мини-лигата на Академија Металург.

Повеќе

03.04.2017Мини-лига

В недела во Виница се игра 4-от турнир во мини-лигата на Металург, група Исток

Во Виница повторно ќе се гледа квалитетен ракомет.

Повеќе

19.03.2017Мини-лига

Комплетни резултати од 3. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје. Табели

Резултати и табели.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија14.05.2017 | 12:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


22.04.2017

20.00 ч.

Металург 2 - Охрид

ОхридТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 8 21
2. Металург 8 21
3. Работник 8 12
4. Охрид 8 9
5. Пелистер 8 6
6. Борец 8 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Во Кочани се одигра фајналфор-турнирот за регионот Исток. Резултати

Овој викенд се игра последното коло во мини-лигата на Металург за Скопје

Во Кавадарци се одигра последното коло во мини-лигата на Металург за Исток. Конечни табели


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ