Топ Вести

Мини-лигата на Металург стартуваше во групата Исток

16.12.2017 20:58
25354120_10212194287786182_3713447392674030527_n

Денеска и официјално почна новата сезона на мини-лигата на Металург во групата Исток.

На програмата беа натпревари во мини-ракомет, а првото коло се одигра во Кавадарци, каде домаќин беше екипата на Тиквеш.

.

Одиграни се шест средби и постигнати се следните резултати:

10.00  Астра Спорт 1 – Д.И.Малешевски   М. 2006 и помали   17:8

10.30  Младинец – Тиквеш   М. 2006 и помали   11:10

11.00  Астра Спорт 1 – Д.И.Малешевски   Ж. 2006 и помали   6:3

11.30  Астра Спорт 2 – Младинец   Ж. 2006 и помали   1:2

12.00  Д.И.Малешевски – Тиквеш   М. 2006 и помали   11:13

12.30  Астра Спорт 1 – Астра Спорт 2   М. 2006 и помали   20:11

.

Фото:

Прочитано 119 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 0