Младинците на Металург се вратија со победа од Радовиш

22.03.2016 01:35
DSC0012_resize

Во седмото коло на младинската лига, група 2, нашите младинци извојуваа победа на гостувањето кај Радовиш, со резултат 28:22 (16:12).

Нашите млади ракометари беа подобри во текот на целиот натпревар, а солидна предност изградивме веќе во првото полувреме, 16:12.

Во вториот дел рутински ја сочувавме стекнатата предност, која ја надоградивме со уште два гола,за конечни 28:22.

Радовиш – Металург  22:28 (12:16)

Металург: Тодоров, Димитров, Анѓеловски 1, Мелоски 9, Кофиловски 1, Новокмет, Марко Божиновски, Радевски, Кондев, Божиновски, Митиќ 3, Ристовски 4, Василевски, Серафимов 9, Максимовиќ и Стојановски 1.

Capture

Прочитано 3 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 4 =