Топ Вести

На две кола до крајот, Халил Јагањац е убедливо најдобар стрелец во СЕХА-лигата

13.03.2018 13:48
MJI_8419_resize

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац, на две кола до крајот на регуларниот дел на лигата, е убедлив на челото на најдобрите стрелци во СЕХА-лигата. Тој има 7 голови повеќе од второпласираниот Бруно Буторац и дури 20 голови повеќе од третопласираниот Јакуб Хрстка, двајцата ракометари на Татран Прешов. Во првата десетка стрелци на СЕХА-лигата е и капитенот на Металург Филип Кузмановски, кој е шестопласиран.

Кој ќе биде најдобриот стрелец на лигата може да се знае веќе по ова коло, во кое Металург и гостува токму на екипата на Татран Прешов.

.

Топ 10:

Capture

Прочитано 295 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 5