Топ Вести

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од првото коло на Лигата на шампионите

18.09.2017 09:45
20112016EHF-640x360_resize_resize-610x343

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ЕХФ во својот избор не најде место за ракометарите на Металург.

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Монпелје – Металург видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 302 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 5 =