Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од седмото коло на Лигата на шампионите

13.11.2017 09:47
134349061_resize

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Цепелинот во изведба на Гуглета и на Илиќ се најде на петтото место во изборот на најубавите голови на колото.

.

Избор на ЕХФ:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Металург – Монпелје  видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 173 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 4