Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од шестото коло на Лигата на шампионите

06.11.2017 10:58
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ во својот избор не најде место за остварувањата на ракометарите на Металург.

.

Избор на ЕХФ:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Металург – Чеховски Медведи  видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 194 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 2 =