Топ Вести

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од второто коло на Лигата на шампионите

25.09.2017 06:33
l_news_calendrierehf

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ во својот избор најде место и за ракометар на Металург. Имено, голот на Вања Илиќ е ставен како петти најубав гол на колото.

.

Избор на ЕХФ:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Металург – Бешикташ видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 648 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − = 1