Неуспешен ден за екипите на Металург на турнирот во Белград

28.12.2017 10:51
22122017211302_web_trofej-beograda-novogodisnji-rukometni-turnir-2017-fc02a

Четири екипи на Металург од вчера се дел од 14-от меѓународен новогодишен ракометен турнир „Трофеј на Белград 2017“, кој од вчера, па се до 29 декември, се игра во Белград во осум спортски сали. Нашите екипи вчера одиграа пет средби и забележаа една победа, но и четири порази. Една од причините е што нашите ракометари и ракометарки во просек се по две години помлади од тие кои настапуваат во противничките екипи, што е навистина голема разлика.

.

Резултати:

Машки 2001  (Александар Јовиќ)

Вчера:

Урбан Скејп – Металург  18:13

Денеска:

09.50 часот:   Први Ас – Металург

14.00 часот:   Металург – Партизан

Машки 2003  (Оливер Димитриоски)

Вчера:

Металург – Стрпче 2  17:7

Денеска:

10.45 часот:   Студенски Град – Металург

Женски 2001  (Даниела Тасеска)

Вчера:

Белград – Металург  27:13

Денеска:

09.00 часот:   Јуниор – Металург

13.10 часот:   Шрам СГ – Металург

Женски 2003  (Наталија Тодоровска)

Вчера:

Металург – Копар  6:10

Беране – Металург  18:7

Денеска:

09.40 часот:   Металург – Авала

Прочитано 358 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 3