Новогодишен турнир

25.12.2016Новогодишен турнир

Свечено е затворен “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

Заврши “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург.

Повеќе

24.12.2016Новогодишен турнир

Започна традиционалниот “Новогодишен турнир“ на Академија Металург

Почна “Новогодишниот турнир“.

Повеќе

22.12.2016Новогодишен турнир

Овој викенд се игра традиционалниот “Новогодишен турнир“ на Академијата Металург

Овој викенд во Автокоманда детскиот ракомет повторно е во центарот на вниманието.

Повеќе
 
1  

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Свечено е затворен “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

Започна традиционалниот “Новогодишен турнир“ на Академија Металург

Овој викенд се игра традиционалниот “Новогодишен турнир“ на Академијата Металург


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ