Топ Вести

Одбраната на Дарко Арсиќ меѓу најдобрите пет одбрани на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017 21:51
1y0a_lFt

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласирана двојната одбрана на Дарко Арсиќ од средбата со Вардар.

 

Петте најубави гола:

1. Игор Чуприна (Татран Прешов)

2. Душан Петровиќ (Динамо Панчево)

3. Клемен Ферлин (Горење Велење)

4. Урх Кастелиќ (ППД Загреб)

5. Дарко Арсиќ (Металург)

 

Прочитано 4 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 7