Одиграни се голем број меѓународни пријателски средби. Резултати

06.01.2018 10:59
IMG_1697-660x330

Вчера се одиграни дури десет пријателски меѓународни средби, многу од кои се во функција на подготовките за претстојното ЕП во Хрватска. Три средби одиграа и селекциите кои во Хрватска ќе бидат дел од групата “Ц“: Македонија ја надигра Србија во Белград, Црна Гора загуби од Хрватска, а Германија го совлада Исланд.

.

Резултати:

Катар – Алжир  40:21

Аргентина – Полска  29:24 (13:13)

Португалија – Тунис  33:29 (14:14)

БиХ – Саудиска Арабија  29:26 (17:13)

Србија – Македонија  29:32 (13:14)

Германија – Исланд  36:29 (19:12)

Шпанија – Белорусија  35:30 (18:16)

Романија – Бахреин  29:20 (11:13)

Австрија – Чешка  23:26 (10:10)

Хрватска – Црна Гора  25:22 (13:10)

Денеска играат:

Куба – Алжир

Шведска – Унгарија

БиХ – Саудиска Арабија

Тунис – Бахреин

Полска – Белорусија

Португалија – Романија

Шпанија – Аргентина

Прочитано 591 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 16