Топ Вести

Одиграно е 4. коло од Лигата и мини-лигата на Металург, група Запад. Резултати и табела

23.05.2016 15:36
13247678_686917338116008_1074084448815066133_o

Во Охрид се одиграни натпреварите од 4. коло од Лигата и мини-лигата на Металург, група Запад.

Постигнати се следните резултати:

Макалоски – Карафилоски 10:9  (женски)

Сани – Макалоски 8:5  (женски)

Карафилоски – Сани 9:6  (женски)

Макалоски – Сани 11:15  (машки)

Одложена е средбата:

Јуниор – Тиквеш (м)

 

Табела:

Capture

Прочитано 397 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 11