Топ Вести

Одиграно е некомплетното 5. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

14.10.2017 20:57
VIP-operator_resize_resize_resize_resize

Денеска се одиграни три средби од 5. коло на машката ракометна Суперлига. Најголемото изненадување се случи во Скопје, каде екипата на Тинекс Пролет му го нанесе првиот пораз на водечкиот Еурофарм Работник.

Во преостанатите две средби, Пелистер го совлада Прилеп, а Борец тимот на Вардар Јуниор.

.

Резултати:

Тинекс Пролет – Еурофарм Работник  26:24 (14:13)

Прилеп – Пелистер  23:26 (12:12)

Борец – Вардар Јуниор  37:33 (21:16)

Средбата Металург 2 – Охрид е одложена, поради обврските на Охрид во ЕХФ-купот.

Во ова коло слободна е екипата на Радовиш.

.

Табела:

Тим Нат. Бод.
1. Пелистер 08 5 12
2. Еурофарм 4 7
3. Борец 4 7
4. Охрид 2011 3 7
5. Тинекс Пролет 5 7
6. Радовиш 4 6
7. Металург 2 4 3
8. Прилеп 4 3
9. Вардар Јуниор 5 3

 

Прочитано 271 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 6