Одреден е Олстар-тимот на првенството во Алжир

30.07.2017 16:37
20507459_1423255794389360_4063905332367040915_o

На крајот од јуниорското СП во Алжир одреден е и Олстар-тимот, во кој, за жал, немаше место за македонски ракометар.

 

Олстар-тим:

Лев бек:  Ласе Мелер од Данска

Среден бек:  Матијас Ѓери од Унгарија

Десен бек:  Дика Мем од Франција

Лево крило:  Лукас Мертенс од Германија

Десно крило:  Алекс Гомез од Шпанија

Пикер:  Магнус Саугструп од Данска

Голман:  Хуан Ледо од Шпанија

—————————————————————

МВП:  Ласе Мелер од Данска

Прочитано 0 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 7