Почна 8. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

17.11.2017 11:09
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

Со вчерашните два натпревари, двата во групата “Ц“, почна 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите:

Горење Велење – Динамо Букурешт  33:29 (17:15)

Кадетен Шафхаузен Адемар Леон  23:24 (10:15)

Металург својот натпревар го игра утре, а за противник ќе ја има екипата на Бешикташ. Овој натпревар е обид на Металург да му се реваншира на турскиот шампион за поразот во Скопје, во рамките на второто коло на групната фаза. Да потсетиме, помалку изненадувачки, Бешикташ во Скопје славеше со резултат 31:27 (14:14).

.

Распоред и сатница на средбите од 8 коло:

18.11.2017 г., 16.00 ч.:  БешикташМеталург  (Д)

18.11.2017 г., 16.00 ч.:  Киелце Алборг  (Б)

18.11.2017 г., 17.30 ч.:  Веспрем ПСЖ  (Б)

18.11.2017 г., 17.30 ч.:  ВардарР.Н.Левен  (А)

18.11.2017 г., 18.00 ч.:  Мотор ЗапорожјеСпортинг  (Д)

19.11.2017 г., 16.50 ч.:  СкјернЕлверум  (Ц)

19.11.2017 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛКил  (Б)

19.11.2017 г., 17.00 ч.:  Пик СегедБарселона  (А)

19.11.2017 г., 17.00 ч.:  Нант ППД Загреб  (А)

19.11.2017 г., 18.0 ч.:  Висла ПлоцкКристијанштад  (А)

19.11.2017 г., 19.00 ч.:  Фленсбург Мешков Брест  (Б)

19.11.2017 г., 19.00 ч.:  Монпелје Чеховски Медведи  (Д)

Прочитано 240 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 14