Почна 9. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

23.11.2017 22:00
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

Со денешната средба ППД Загреб – Барселона, почна 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург својата средба ја игра в сабота, со почеток во 17.30 часот, и тоа ќе биде нашиот последен домашен натпревар во актуелната сезона.

.

Распоред и сатница:

23.11.2017 г., 19.00 часот:   ППД Загреб – Барселона  (А)  24:32 (11:16)

25.11.2017 г., 16.00 часот:   Чеховски Медведи – Спортинг (Д)

25.11.2017 г., 17.30 часот:   Металург – Мотор Запорожје  (Д)

25.11.2017 г., 17.30 часот:   Нант – Висла Плоцк  (А)

25.11.2017 г., 17.30 часот:   Кил – Мешков Брест  (Б)

25.11.2017 г., 19.30 часот:   Горење Велење – Кадетен Шафхаузен  (Ц)

25.11.2017 г., 19.30 часот:   Адемар Леон – Скјерн  (Ц)

26.11.2017 г., 16.50 часот:   Алборг – Веспрем  (Б)

26.11.2017 г., 17.00 часот:   Цеље ПЛ – Фленсбург  (Б)

26.11.2017 г., 17.00 часот:   Монпелје – Бешикташ  (Д)

26.11.2017 г., 18.00 часот:   Динамо Букурешт – Елверум  (Ц)

26.11.2017 г., 19.00 часот:   Кристијанштад – Пик Сегед  (А)

26.11.2017 г., 19.00 часот:   Р.Н.Левен – Вардар  (А)

26.11.2017 г., 19.00 часот:   Киелце – ПСЖ  (Б)

Прочитано 502 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − 2 =