Топ Вести

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

04.03.2018 21:30
EHF-640x360_resize

По завршувањето на групната фаза во групите “А“ и “Б“ и плејоф-дуелите на најдобрите екипи од групите “Ц“ и “Д“, станаа познати сите осминафиналисти, како и двојките во оваа фаза на Лигата на шампионите. Да потсетиме, Вардар и ПСЖ, како победници на групите обезбедија директен пласман во четврт-финалето на најсилната лига на светот.

.

Осминафиналисти се: Монпеље, Барселона, Скјерн, Веспрем, Мешков Брест, Нант, Кристијанштад, Фленсбург, Пик Сегед, Кил, Келце и Р.Н.Левен.

Осминафинални двојки:

Монпеље – Барселона
Скјерн – Веспрем
Мешков Брест – Нант
Кристијанштад – Фленсбург
Пик Сегед – Кил
Келце – Р.Н.Левен

Четврт-финални двојки:

Пик Сегед/Кил – Вардар
Келце / РНЛ – ПСЖ
Кристијанштад / Фленсбург – Барселона/Монпеље
Мешков Брест / Нант – Скјерн/ Веспрем

Прочитано 1.449 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 1