Топ Вести

Познати се полуфиналните двојки на Супер Глоуб во Доха

26.08.2017 13:18
ihf-super-globe

Во Доха (Катар) денеска стартуваше 11-тото издание на Супер Глоуб, неофицијалното светско клупско првенство. Одиграни се сите четврт-финални средби и постигнати се очекуваните резултати.

Очекувано во полуфинале се пласираа Барселона, Вардар, Фуксе Берлин и Ал Сад.

 

Денешни четврт-финални резултати:

12 часот: Барселона – Есперанца  42:24 (19:10)
14 часот: Вардар – Нафт-О-Гашаран  30:22 (15:10)
16 часот: Фуксе Берлин – Пињеирос  33:31 (16:14)
18 часот: Ал Сад – Сиднеј  33:25 (14:11)

 

Утрешни полуфинални средби:

16 часот: Вардар – Барселона
18 часот: Ал Сад – Фуксе Берлин

 

Утрешни натпревари за пласман од 5 до 8 места:

12 часот: Нафт-О-Гашаран – Есперанца
14 часот: Сиднеј – Пињеирос

Прочитано 1 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 13