Топ Вести

Познати се составите на Металург и на Бешикташ за денешната средба

24.09.2017 12:43
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

За неколку часа, почнува во 17 часот, во ВИП арената “Борис Трајковски“ ќе се одигра средбата од второто коло на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Бешикташ.

Двајцата тренери веќе ги одредија составите на своите екипи:

Металург: Арсиќ, Томовски, Анџелиќ, Димитриевски, Дрогришки, Гуглета, Илиќ, Јагањац, Кузмановски, Лапајне, Палевски, Пешевски, Петров, Танкоски, Токиќ и Велковски.

Бешикташ: Буљубашиќ, Демирезен, Доне, Ерсин, Гунај, Хендави, Каратај, Кесер, Крсманчиќ, Нуиќ, Озбахар, Прибак, Радојковиќ, Томиќ и Вражалиќ.

Судии на средбата ќе бидат Дмитриј Набоков и Сергеј Кулик, двајцата од Белорусија. Делегат на средбата ќе биде Словенецот Томо Водопивец.

До почетокот на средбата, влезници можат да се купат на касата на ВИП арената “Борис Трајковски“.

Прочитано 674 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 2 =