Топ Вести

Познати се составите на Металург и на Чеховски Медведи за денешната средба

05.11.2017 11:21
GIL_8768_resize_resize

Во ВИП арената СЦ “Борис Трајковски“ за неколку часа ќе отпочне средбата од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу Металург и рускиот шампион Чеховски Медведи.

Во меѓувреме, двајцата тренери, Александар Јовиќ и Владимир Максимов, ги објавија составите со кои ќе го одиграат овој натпревар.

.

Металург: Арсиќ, Томовски, Анџелиќ, Арсеновски, Димитриевски, Гуглета, Илиќ, Јагањац, Кузмановски, Палевски, Пешевски, Петров, Серафимов, Танкоски, Токиќ и Велковски.

Чеховски Медведи: Грушко, Павленко, Андреев, Фурцев, Карлов, Корнев, А.Котов, К.Котов, Куретков, Маслеников, Осташченко, Санталов, Шарков и Василев.

.

Средбата ќе ја судат Данците Мадс Херман и Џаспер Мадсен. Делегат ќе биде Виктор Конопљастиј од Украина.

Овој натпревар почнува во 17 часот.

Прочитано 788 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 7