Топ Вести

Познати се составите на Металург и на Мотор Запорожје за денешната средба

08.10.2017 10:09
AND_9493_resize

За неколку часа во спортскиот комплекс “Локомотив“ во Харков ќе почне средбата од 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Мотор Запорожје и Металург.

Во меѓувреме, станаа познати составите на двата тима за овој натпревар:

Мотор Запорожје: Бабичев, Буиненко, Денисов, Харбуз, Киреев, Комок, Козакевич, Кубатко, Маласинскас, Пачковски, Пуховски, Шелменко, Шевелев, Шинкел, Сорока и Тчеличев.

Металург: Арсиќ, Томовски, Анџелиќ, Арсеновски, Димитриевски, Гуглета, Илиќ, Јагањац, Палевски, Пешевски, Петров, Серафимов, Танкоски, Токиќ и Велковски.

Средбата почнува во 15 часот по македонско време.

Судии на средбата се Французите Саид Бунуара и Калид Сами. Делегат ќе биде Латвиецот Валеријс Јаскинс.

Прочитано 660 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 7