Познати се точните термини за првите четири кола во СЕХА-лигата

17.08.2017 15:19
seha

СЕХА-лигата ги објави точните дати и сатници за првите четири кола од новата сезона.

Како што е познато, сезоната ја почнуваме во ВИП Арената “Борис Трајковски“, каде сме домаќини на дерби-средбата со екипата на Вардар.

 

1 коло:

30.08, 17:15 Татран Прешов – Мешков Брест
30.08, 19:00 Војводина – Динамо Панчево
30.08, 20:45 Горење Велење – Целје
31.08, 20:30 Загреб – Нексе
02.09, 17:45 Металург – Вардар

2 коло:

05.09, 19:00 Нексе – Војводина
05.09, 20:45 Вардар – Горење Велење
06.09, 17:15 Татран Прешов – Загреб
06.09, 19:00 Целје – Мешков Брест
06.09, 20:45 Динамо Панчево – Металург

3 коло:

09.09, 17:45 Вардар – Мешков Брест
09.09, 20:30 Татран Прешов – Целје
10.09, 17:45 Металург – Нексе
12.09, 17:15 Војводина – Загреб
12.09. 19:00 Горење Велење – Динамо Панчево

4 коло:

19.09, 17:15 Мешков Брест – Динамо Панчево
19.09, 19:00 Загреб – Целје
19.09, 20:45 Вардар – Татран Прешов
20.09, 17:45 Војводина – Металург
20.09, 20:30 Нексе – Горење Велење

Прочитано 2.160 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 3 = 12