Топ Вести

Познати се точните термини за првите пет средби на Металург во Лигата на шампионите

09.08.2017 13:42
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

ЕХФ ги објави точните дати и сатници за првите пет кола во Лигата на шампионите.

Како што е познато, сезоната ја почнуваме со тешкото гостување кај фаворитот во групата – Монпелје.

 

Точен распоред за првите пет кола:

Коло 1, 16.09.2017 г. (сабота), 17.30 ч.: Монпелје – Металург

Коло 2, 24.09.2017 г. (недела), 17.00 ч.: Металург – Бешикташ

Коло 3, 30.09.2017 г. (сабота), 17.30 ч.: Металург – Квалификант

Коло 4, 08.10.2017 г. (недела),16.00 ч.: Мотор Запорожје – Металург

Коло 5, 14.10.2017 г. (сабота), 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Металург

Прочитано 994 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 3